Sumqayıtın bir qrup məktəblisi "Ölkəmizi tanıyaq” maarifləndirici tur-aksiyasına qoşulub. Şəhər ümumtəhsil məktəblərinin IX-XI siniflərində təhsil alan 40 şagirddən ibarət qrup martın 24-də Lənkəran-Lerik-Astara marşrutu üzrə yola çıxıb.
Sumqayıtdakı Heydər Əliyev Mərkəzinə toplaşan məktəblilər əvvəlcə Ümummilli Liderin büstü önünə tər güllər düzüblər.
Qrupun rəhbəri Mehman Vəliyev bildirib ki, məktəblilər martın 27-dək keçiriləcək tur-aksiyanın gedişatı ilə bağlı tam təlimatlandırılıblar. Layihə ölkə gənclərinin vətənpərvərlik, tarixi-mədəni irsimizə hörmət ruhunda tərbiyə olunması, məktəblilərin dünyagörüşünün daha da zənginləşməsi baxımından əhəmiyyət kəsb edir. Həmçinin bu gәzintilər gәnclәrimizә ümummilli lider Heydәr Әliyevin rәhbәrliyi ilә milli dövlәt quruculuğu sahәsindә görülmüş işlәrlә yanaşı, Azәrbaycan Prezidenti İlham Әliyevin hәyata keçirdiyi dinamik sosial iqtisadi inkişafla hәr bir şәhәr vә rayonun nümunәsindә tanış olmaq imkanı yaradır. Bir sözlə, tur-aksiya iştirakçılarını maraqlı ekskursiya gözləyir.